Limfedemos gydymas
„Šiuolaikinės ortopedijos“ centre, esančiame Vytauto g. 24, Vilnius, teikiamas limfedemos gydymas:
Procedūros pavadinimas |
Kaina |
Konsultacija/gydymo plano sudarymas 60 min. |
60 Eur. |
Sudaryto gydymo plano metu atliekamos procedūros: * įkainis už 1 (vieną) apsilankymą - procedūrų trukmė priklauso nuo indikacijos. |
50 Eur. *
|
Bintavimas elastiniais tvarsčiais |
10 Eur. |
Pratimų tinimui mažinti plano sudarymas ir apmokymas 45- 50min |
30 Eur. |
Pastaba: gydymo planas sudaromas tik po specialisto konsultacijos.
Konsultacija problemai nustatyti
Pirmasis gydymo etapas yra konsultacija. Tai – svarbiausia pirminė proceso dalis, kurios metu nustatoma tiksli paciento problema, ligos būklė ir pažengimas bei išorinis pažeidimų lygis. Po apžiūros yra sudaromas tikslus gydymo planas, paskiriamas procedūrų kiekis ir aptariama gydymo eiga. Pacientui suteikiama išsami konsultacija ir nurodomas apsilankymų dažnumo poreikis.
Manualinis limfodrenažinis masažas
Manualinis limfodrenažinis masažas yra specialus rankomis atliekamas masažas, skatinantis ir aktyvinantis limfos tekėjimą organizme. Masažas atliekamas tam tikra judesių seka, paremta limfinės sistemos anatomijos ir fiziologijos ypatumais: lėti, švelnūs, pulsuojantys judesiai nukreipti link pagrindinių limfmazgių regionų pagal limfagyslių išsidėstymą ir limfos tekėjimo kryptį. Šis masažas gali būti atliekamas žmonėms, turintiems limfinės sistemos disfunkcijas, žmonėms po onkologinių operacijų, kuomet yra šalinami regioniniai limfmazgiai. Po regioninių limfmazgių šąlinimo dažnai sutrinka limfos tekėjimas, todėl išsivysto limfedema.
Taip pat tai yra gydymo metodas, skirtas stimuliuoti lygiuosius raumenis, kurie gauba limfos indus, ir tokiu būdu padidinant pulsacijos dažnį: taikomas nedidelis pakartotinis paviršinių limfos indų, esančių tiesiai po oda, spaudimas. Tokio pobūdžio limfinių indų stimuliacija paskatina skysčių pasišalinimą iš galūnės.
Galūnės bintavimas/kompresinė terapija
Po manualinio limfodrenažinio masažo reikalingas galūnės bintavimas, kuris atliekamas uždėjus kompresinį tvarstį. Šis daugiasluoksnis raištis, susidedantis iš kamšalo ir mažą elastingumą turinčio elastinio binto, gydymo metu turi būti dėvimas 24 valandas per parą. Tokiu būdu sudaromas spaudimas ir judėjimo metu aktyvėjanti raumenų pulsacija stimuliuoja paviršinius limfos indus. Daugiasluoksnis kompresinis tvarstis suminkština sukietėjusius audinius ir sustiprina limfodrenažinio masažo poveikį. Vėliau kompresinis tvarstis gali būti keičiamas kompresinėmis kojinėmis arba rankovėmis.
Priemonės tinimui mažinti
Užsiėmimo metu atliekami įvairūs fiziniai pratimai dėvint kompresinius tvarsčius. Kompresinės priemonės palengvina raumenų pulsaciją atliekant aptvarstytos limfedemiškos galūnės judesius patogia amplitude. Skatinti raumenų pulsacijai ir pasiekti geresnius rezultatus pasitelkiama ir tinkamas kvėpavimas diafragma.
Mokymai pacientui valdyti tinimą
Stabilizavusis paciento galūnės apimčiai pereinama į priežiūros fazę. Tai viso gyvenimo trukmės savirūpybos programa. Svarbu suprasti, jog geri rezultatai, pasiekti gydymo fazės metu, be tolimesnių pastangų bus prarasti. Sudaromas savipriežiūros planas ir rekomenduojamos efektyvios priemonės pasiektų rezultatų palaikymui.
Dažniausiai užduodami klausimai
- Kokie kūno pokyčiai rodo esant limfotakos sutrikimus? Dažniausiai sutrikimai prasideda nuo galūnių sunkumo, maudimo, skausmo vėliau atsiranda ir ryškus tinimas.
- Ką daryti (kur kreiptis) pastebėjus limfedemos požymius? Ar reikalingas šeimos gydytojo siuntimas? Reikalinga ieškoti limfotakos specialisto kineziterapeuto, kuris geba diagnozuoti limfedemą. Šiuo metu Lietuvoje nėra tiek specialistų, kurie dirbtų su ligonių kasomis, todėl siuntimas nėra būtinas, tačiau gydytojo rekomendaciją turėti pravartu. Siuntimas reikalingas nebent tuo atveju, jei naudojate asmeninį draudimą.
- Ar limfotakos sutrikimus galima išgydyti vaistais? Ar toks gydymas yra kompensuojamas? Dar kol kas nėra išrastų vaistų limfos tekėjimo sutrikimams gydyti. Yra homeopatinių vaistų, kurie nėra patvirtinti kaip gydymo priemonė, ir jie – kompensuojami.
- Kas efektyviau – manualinis limfodrenažinis masažas ar instrumentinis masažas? Žvelgiant anatomiškai, mūsų limfagyslės yra prie pat mūsų odos, tad nenorint jų pažeisti reikėtų pasikliauti tik manualiniu limfodrenažiniu masažu, nes įvairių prietaisų pagalba limfagyslės gali būti suspaudžiamos per stipriai.
- Ar atlikus limfodrenažinio masažo kursą problema visiškai išnyks? Ar gali vėl atsinaujinti? Limfedemos visiškai panaikinti neįmanoma. Galima ją sukontroliuoti, bet visada turite išlikti budrūs ir pastebėjus didesnį patinimą nei visada kreiptis į jus prižiūrinti limfos specialistą. Limfedemos suvaldymas priklauso ir nuo jūsų gyvenimo būdo.
- Kaip pakeisti savo gyvenimo būdą ar kokių priemonių imtis, kad limfodrenažinio masažo poveikis būtų greitesnis? Vien limfodrenažiniu masažu rezultato nepasieksite. Reikalinga koreguoti mitybą ir visada nepamiršti, kad judėjimas yra pats geriausias vaistas nuo visų ligų.
Kilus klausimams kviečiame susisiekti:
El. paštu: info@idemus.lt