Kaip išvengti „ekonominės klasės sindromo“?

/ 2021-06-29

Kiekvienam keliaujančiam ilgose kelionėse sėdint – gresia įvairūs kojų kraujotakos veiklos sutrikimai. Kompresinių pėdkelnių ar kojinių dėvėjimas gali padėti išvengti šių negalavimų ir suteikti maksimalų komfortą kelionės metu.

Kaip išvengti „ekonominės klasės sindromo“?

Tegul kiekviena kelionė būna lengva Jūsų kojoms!

Nesvarbu, keliaujate lėktuvu, traukiniu ar automobiliu, visose kelionėse prireikia ilgą laiką sėdėti, o tai kenkia kojų sveikatai. Šis ribotas kojų judrumas gali sukelti kojų negalavimus, tokius kaip, sunkias ir pavargusias ir (arba) patinusias kojas, kulkšnis ir pėdas. Taip pat ilgas sėdėjimas be fizinio aktyvumo tai gali sukelti vadinamąją „keliautojo trombozę“ – rimtą negalavimą, kurio metu kojų venose gali susidaryti kraujo krešuliai. Sužinokite daugiau apie galimus negalavimus kelionių metu ir tai, kaip kompresija ir kompresinės priemonės gali padėti pasirūpinti kojomis ir komfortu kitos kelionės metu.

Kas yra „keliautojo trombozė“ ar „ekonominės klasės sindromas“?

Kelionių metu ilgai sėdint vienoje ar panašioje pozicijoje be judėjimo – padidėja kojų trombozės rizika. Šis negalavimas taip pat žinoma kaip „keliautojo trombozė“ arba „ekonominės klasės sindromas“ ir reiškia kraujo krešulio susidarymą giliųjų kojų venose, kurį sukelia ilgas sėdėjimas sulenktomis kojomis ir ribotas kojų judrumas keliaujant lėktuvu, autobusu, traukiniu ar automobiliu.

Normaliomis sąlygomis kojų raumenys yra tarsi siurblio sistema, kurios pagalba užtikrininamas kraujo grįžimas iš kojų į širdį. Jei kojų judėjimas yra ribotas, šio siurblio veikla yra ribojama ir kraujas užsistovi kojų venose. Tai padidina trombozinio įvykio riziką ir kitus panašaus pobūdžio negalavimus. Ši rizika dar labiau padidėja ilgo sėdėjimo metu, kai suspaudžiamos kojų venos.

Svarbu paminėti, jog keliautojų trombozės simptomai dažnai pasireiškia tik praėjus kelioms dienoms ar net savaitėms po kelionės. Kompresija ir kompresinių priemonių naudojimas gali padėti išvengti kojų trombozės ir kitų negalavimų bei jų simptomų, tokių kaip pavargusios, sunkios ir patinusios kojos ir pėdos.

Giliųjų venų trombozės išsivystymo rizika padidėja keturis kartus, kai kelionė trunka keturias ar daugiau valandų, ir visą šį laiką yra sėdima.

Simptomų patikrinimas: ar tai gali būti keliautojo trombozės“?

Šie simptomai įspėja apie tai, kad gali grėsti „keliautojo trombozė“. Tačiau individualiais atvejais simptomai skiriasi ir dažniausiai nepasireikia vienu metu:

- Skausmingos ir patinusios kojos bei blauzdos;
- Odos paraudimas ir spalvos pakitimas;
- Aukštesnė temperatūra skausmingoje vietoje.

Trombas paviršinėje venoje dažniausiai atsiranda kartu su uždegimu. Simptomai taip pat gali pasireikšti praėjus kuriam laikui po kelionės. Jei įtariate trombozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Teiraukitės gydytojų ar sveikatos priežiūros specialistų apie venų problemų prevenciją kelionių metu.

Kuo naudingos kelioninės kompresinės priemonės?

Kaip išvengti „ekonominės klasės sindromo“?

Paprastas ir patogus būdas palengvinti sunkių, skausmingų ir patinusių kojų simptomus kelionių metu ir po jų yra dėvėti kelionines kompresines kojines. Be to, norint sumažinti riziką susirgti rimtesnėmis ligomis, tokiomis kaip flebitas ar plaučių embolija tolimųjų kelionių metu, gerinant kraujo apytaką, rekomenduojama naudoti kitas kompresines priemones pagal individualų poreikį. Įrodyta, kad kompresinės kojinės patikimai apsaugo nuo kojų negalavimų ir įvairių simptomų kelionių metu.

Kelionių metu atradus kompresinių kojinių privalumus ir suteikiamą naudą kojoms, galėsite keliauti be didelių rūpesčių.

Mažėjantis

1-12 of 76

Mažėjantis

1-12 of 76

</div>

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
uzsakymai@idemus.lt