Neleiskite pėdų skausmui sukelti diskomforto – rinkitės ortopedinius vidpadžius

/ 2019-01-16

Pavargusios, skausmingos pėdos ir kojos yra labai dažna problema, kuri pasireiškia tiek vyrams, tiek moterims, nepriklausomai nuo amžiaus. Mūsų pėdos yra atsakingos už kūno svorio išlaikymą visą dieną (o kartais visą naktį) vaikštant, bėgant, sportuojant ar tiesiog stovint visą darbo dieną. Nenuostabu, kad tam tikru momentu dauguma žmonių kenčia nuo pavargusių, skausmingų pėdų. Kiekvienas galime pajusti skausmus, nuovargį, tačiau vis dėlto tai dažniau jaučia žmonės, turintys plokščias pėdas arba aukštą keltį – aukštą išilginio skliauto lanką. Taip pat būdinga žmonėms, turintiems antsvorį, kurie visą darbo dieną stovi bei tiems, kurie užsiima labai aktyvia veikla.

Skausmas dažniausiai atsiranda, kai pėdos padėtis yra netaisyklinga stovint/einant ir kojos krypsta į vidų/įšorę, pėda neamortizuoja, todėl atsiranda nuovargis, kinta eisena.  Kojų raumenims tenka didelis krūvis, o tenkantis krūvis pėdai nėra efektyviai paskirstomas, todėl susiduriama su raumenų, pėdos perkrova. Moterys dažnai kenčia nuo pėdų skausmo, kai dėvi ankštą avalynę ar yra per aukšti batų kulnai. Jaučiamas pėdų nuovargis, skausmas ir atsiradęs diskomfortas riboja judėjimą, gali įtakoti jūsų kasdienį gyvenimą bei sukelti rimtesnes pėdų problemas.

Dažniausios priežastys sukeliančios nuovargį ir skausmą

  • Pėdų deformacijos. Esant pėdų deformacijoms prastėja smūgių amortizacija, atsiranda pėdų nuovargis, skausmas. Dažniausios deformacijos: plokščiapėdystė, Hallux Valgus deformacija, plaktukiniai pirštai ir kt.
  • Antsvoris. Pernelyg didelis svoris padidina raiščių, raumenų ir sąnarių įtampą.
  • Nėštumas. Nėščios moterys turi didesnę pėdų skausmų riziką dėl padidėjusio svorio, pėdų ir čiurnos sąnarių patinimo. Taip pat padidėja sąnarių bei raiščių laisvumas, kuriuos sąlygoja organizme nėštumo metu pakitę hormonai.
  • Netinkama avalynė. Per platūs ar per ankšti, siauri batai turi įtakos nuovargio ir skausmo atsiradimui. Jūsų batai turi būti tinkamo dydžio ir formos. Atsiradus pėdų deformacijos, nuospaudoms gali reikėti platesnių, didesnių batų. Nesirinkite avalynės, kuri yra per laisva, trūksta atramos ir minkštumo, nes tai sukels nuovargį ir skausmą.
  • Pernelyg ilgas vaikščiojimas ir/arba stovėjimas. Skausmus ir nuovargį dažnai sukelia ilgas vaikščiojimas/stovėjimas ant kietų paviršių, pavyzdžiui, betono.

Keletas paprastų patarimų, kaip išvengti arba sumažinti jaučiamą pėdų nuovargį, skausmą:

1. Dėvėkite ortopedinius įdėklus. Vidpadžių yra įvairių rūšių: odinių, silikoninių, sportinių. Rekomenduojama juos dėvėti norint suteikti pėdoms patogumo/komforto jausmą, taip pat esant plokščiapėdystei, hallux valgus deformacijoms ir kitoms pėdų problemoms.  

          - Odiniai vidpadžiai yra ¾ pėdos ilgio, todėl juos lengva pritaikyti prie pėdos. Ortopediniai vidpadžiai palaiko pėdą taisyklingoje fiziologinėje padėtyje ir padeda racionaliai paskirtyti krūvį, tenkantį pėdoms. Odiniai įdėklai tinka tiek aukštakulnei, tiek žemakulnei avalynei.

          - Silikoniniai įdėklai į batus rekomenduojami esant pentinams, nusilpusiems raiščiams ir raumenims, taip pat gydant simptominius bursitus ir Achilo sausgyslių pažeidimus. Silikoniniai įdėklai gali būti per visa pėdą arba ¾ pėdos ilgio ir garantuoja efektyvią raiščių ir raumenų apsaugą.

          - Sportiniai vidpadžiai pagaminti naudojant aukštos kokybės medžiagas, yra lengvi, pralaidūs orui, todėl suteikia maksimalų komforto jausmą sporto metu. Šie vidpadžiai prilaiko pėdą ir užtikrina pėdos stabilumą, tolygiai paskirsto pėdoms tenkantį krūvį, amortizuoja smūgį - apsaugo sąnarius, nugarą.

2. Dėvėkite kokybišką, patogią avalynę. Siauri, nepatogūs, per ankšti batai gali sutrikdyti pėdos kraujotaką ar net deformuoti pėdą. Reikia atsisakyti batų su nudėvėtomis pakulnėmis ar minkštu užkulniu. Patogi avalynė būna pagaminta iš natūralios odos, pralaidi orui. Rekomenduojame rinktis Vokiečių firmos Birkenstock avalynę, kurios anatomiškai išformuotas padas gaunamą apkrovą paskirsto visai pėdai, suteikdamas jai optimalią atramą, apsaugo sąnarius ir nugarą, suteikia komforto ir geriausiai saugo pėdas nuo nuovargio.

3. Dėvėkite profilaktines kompresines kojines. Sumažėjusi kraujotaka į kulkšnis ir kojas taip pat sukelia kojų nuovargį ir skausmą. Rekomenduojame dienos metu dėvėti SIGVARIS profilaktines kompresines kojines, kurios gerina kraujotaką, suteikia reikiama apspaudimą, kompresiją, todėl jaučiamas lengvumas kojose.

4. Atlikite pratimus skirtus kojoms ir pėdoms, nes tai gali padėti išlaikyti jų sveikatą – tonizuoja raumenis, padeda stiprinti pėdos ir blauzdų raumenis, mažina pėdos skliauto suplokštėjimą ir stimuliuoja kraujotaką.

5. Masažuokite kojas, pėdas. Masažui galite naudoti pėdų masažuoklį, masažinius kamuoliukus, ritinėlį.

6. Dažnai keiskite darbo padėtį. Jeigų ilgai sėdite, darykite pertraukas, pastovėkite, pasivaikščiokite.

7. Poilsis. Vakarais darykite šiltas pėdų voneles su druska, taip pat tinka pipirmėčių aliejus, nes turi raminantį poveikį.

Dauguma pėdų nuovargio ir skausmo atvejų gali būti gydomi namuose, tačiau, jei jūsų būklė pablogėja, jūs turėtumėte apsilankyti pas gydytoją. UAB IDEMUS dirba ilgametę patirti turintys gydytojai ortopedai traumatologai, kurie konsultuoja dėl ūmių raumenų ar skeleto traumų, jų pasekmių, ortopedinių susirgimų, diagnozuoja ir gydo sąnarių pažeidimus ir kt. Ortopedai konsultacijos metus atsakys į visus Jums rūpimus klausimus.

Problemai spręsti siūlome šias kokybiškas ortopedines priemones:

Straipsnio autorė: Ortopedė-technikė Aistė Lidžiuvienė

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
uzsakymai@idemus.lt