Plaktukinė kojos pirštų deformacija

/ 2014-06-19

Plaktukinė kojos pirštų deformacija gana dažna problema - žmonės sunkiai prisitaiko avalynę, atsiranda nuospaudų, susidariusių kojos pirštų viršutiniame paviršiuje, vargina skausmas. Kaip reikia išręsti šią problemą  Jums pataria UAB IDEMUS dirbantis, didelės patirties turintis gydytojas ortopedas - traumatologas Julius Janavičius, kuris specializuojasi pėdos ir plaštakos chirurgijoje.

Klausimas: Kas yra „plaktukinė“ pirštų deformacija?

Atsakymas: Tai yra įgyta pėdos pirštų deformacija, kurios metu pirštai įgyja tarsi „plaktuko“ formą.

Šios patologijos klasifikacijoje išskiriamos trys formos: “kūjo” tipo deformacija, “paukščio nago” tipo deformacija ir “plaktuko” tipo deformacija. Bet tai daugiau liečia pėdos chirurgus.

Klausimas: Kokios priežastys sukelia šią deformaciją?

Atsakymas: Šią deformaciją gali sukelti visos priežastys, kurios lemia pirštų sausgyslių disbalansą. Tai gali būti ir kojos kraujotakos sutrikimai, ir neurologinė patologija. Į išorę iškrypęs nykštys arba hallux valgus yra dažna „plaktukinės“ deformacijos priežastis. Pėdos pirštų deformaciją gali sukelti sąnarius pažeidžiantys reumatologiniai susirgimai. Taipogi dažna priežastimi gali būti ir kitos tos pačios galūnės deformacijos. Nederėtų pamiršti ir netinkamą aukštakulnę siaurą avalynę, kuri gali ženkliai prisidėti prie šios patologijos formavimosi.

Klausimas: Kokie yra šios ligos simptomai ir požymiai?

Atsakymas: Deformuoti pirštai, skausmingos nuospaudos pirštuose ir paduose, pratrintos negyjančios žaizdos pirštuose, skausmai vaikštant.

Klausimas: Koks yra gydymas?

Atsakymas: Pirmiausia reikia išsiaiškinti, kokia yra deformacijos priežastis. Būtina paminėti tokias konservatyvias priemones, kaip vidpažiai, silikoniniai įtvarai pirštams, silikoniniai aplikatoriai, elastinės medžiagos žiedai su mineralizuotos alyvos gelio pagalvėlėmis, apsaugantys nuo trinties, nuospaudų, avalynės spaudimo. Juos galima įsigyti ortopedinėse parduotuvėse, tačiau patartina pasikonsultuoti su kompetetingu gydytoju. Reikia pažymėti, kad konservatyvios priemonės neišgydo šios patologijos. Jos tik pristabdo progresavimą ir pagerina komfortą.

Jei deformacija yra negrįžtama arba diskomforto problemų nepavyksta išspręsti konservatyviom priemonėm, taikomas operacinis gydymas. Tai labai plati pėdos chirurgijos sritis, juolab, kad gali tekti koreaguoti ne vien tik izoliuoto piršto deformaciją. Tuo klausimu pacientai turėtų kreiptis į gydytojus ortopedus - traumatologus, kurie specializuojasi pėdos chirurgijoje.

Klausimas: Su kokiomis problemomis galima susidurti negydant plaktukinės pirštų deformacijos?

Atsakymas: Tai dažniausiai pastovus skausmas, vėliau negrįžtama pirštų deformacija, pažeisti sąnariai, žaizdos, negyjančios opos. Reikia atminti, kad „plaktukinė“ pėdos pirštų deformacija savaime nepraeina, o su laiku ji tik didėja ir koreaguoti ją galima tik su vis didesne chirurgine intervencija.

Klausimas: Kaip galima išvengti plaktukinės pirštų deformacijos?

Atsakymas: Reikėtų vengti ankštos aukštakulnės avalynės. Esant kitoms kojų deformacijoms reikėtų  konsultuotis su gydytojais dėl prevencinių priemonių bei fizinių pratimų, stabdančių deformacijos vystymąsį.

UAB IDEMUS – konsultuoja patyrę Lietuvos vaikų ir suaugusių ortopedai - traumatologai, kraujagyslių chirurgai (angiochirurgai). Plačiau apie konsultacijas Vilniuje ir kituose miestuose sužinoti galite: medicininės paslaugos

Parduotuvėse „Šiuolaikinė ortopedija“ Viršuliškių g. 34, Vilnius, „Sveikatos Stotelė“ Vytauto g. 24, Vilnius ir internetinėje parduotuvėje galite įsigyti priemonių skirtų kojų pirštams, esant plaktukinei ir hallux valgus deformacijoms. Mūsų parduotuvėse galite įsigyti įtvarų potrauminiam periodui, traumų profilaktikai sportuojant ir dirbant, įvairių priemonių sportui, reabilitacijai, slaugai, aukštos kokybės kompresinių kojinių SIGVARIS venų ligų gydymui ir profilaktikai, prekių nėščiosioms.

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
uzsakymai@idemus.lt