Skauda nugarą? Viena iš daugelio skausmo priežasčių - netaisyklinga laikysena

/ 2018-08-20

Daugelis iš mūsų anksčiau ar vėliau tam tikru gyvenimo momentu pajaučiame nugaros skausmą. Atsiradęs skausmas gali būti susijęs su trauma, patirta sportuojant, taip pat skausmas gali atsirasti dėl nelaimingų atsitikimų, tačiau dažniausiai jį sukelia veiksmai, kuriuos atliekame kasdieniame gyvenime. Pasikartojanti veikla namuose ir darbe, pavyzdžiui, ilgas sėdėjimas prie kompiuterio, netaisyklingas daiktų kėlimas, sunkių daiktų nešimas, gali sukelti raumenų patempimą, ko pasekoje pradeda skaudėti nugarą. Yra įvairių būdų, kad būtų išvengta šio skausmo, todėl labai svarbu visų pirma atkreipti dėmesį į savo laikyseną, bendrą fizinę būklę bei atliekamus veiksmus kasdienėje veikloje.

Patarimai

Vaikščiojimas. Siekiant užkirsti kelią nugaros skausmui, vaikščiodami stenkitės išsitiesti. Atkreipkite dėmesį į galvos ir smakro padėtį: jie turi būti pakelti. Jeigu dirbate sėdimą darbą, darykite pertraukas – pasivaikščiokite.

Sėdimas darbas. Jei didesnę laiko dalį praleidžiate sėdėdami, Jums puikiai tiks kamuolys arba pripučiama sėdėjimo pagalvėlė. Kamuolį naudojant vietoje kėdės, stimuliuojami pilvo ir nugaros raumenys, gerėja koordinacija, laikysena. Sėdint kojos turi remtis į grindis visa pėda, keliai sudaryti 90 laipsnių kampą. Pripučiama sėdėjimo pagalvėlė rekomenduojama parenkant ergonomišką padėtį, koreguojant stuburo padėtį. Ši pagalvėlė sumažina posturalinių raumenų įtampą, stimuliuoja juosmens-kryžkaulio     propriorecepsiją. Naudodami šias priemones pajusite pusiausvyros gydymo malonumus.

Laikysenos korektoriai (reklinatoriai). Jei norite priprasti prie taisyklingos laikysenos, tačiau nuolat pamirštate išsitiesti, galite įsigyti ir dėvėti laikysenos korektorių (reklinatorių). Dėl ypatingos konstrukcijos reklinatorius neleidžia susimesti į kuprą ir tempia pečius atgal. Iš pradžių gali būti jaučiamas diskomfortas - nugarai nepatogu, maudžia raumenis, dirželiai trukdo ir spaudžia pečius. Bet ilgainiui raumenys įpranta prie taisyklingos padėties. Rekomenduojama nešioti ne daugiau 3-4 valandų per dieną.

Silpni raumenys. Geriausias būdas pagerinti savo laikyseną - sutelkti dėmesį į pilvo ir nugaros raumenis stiprinančius pratimus. Šie raumenys jungiasi prie stuburo ir dubens, todėl turi įtakos mūsų laikysenai.  Joga, pilates ir fitneso pratimai efektyviai stiprina šią raumenų grupę. Kad pasiektumėte gerų rezultatų, įtraukite pratimus, gerinančius laikyseną, į savo kasdienę rutiną.

    Gera laikysena yra būtina norint išvengti problemų, susijusių su skausmu ir diskomfortu. Rekomenduojami patarimai padės išvengti problemų ateityje.

Parduotuvėse „Šiuolaikinė ortopedija“ (Viršuliškių g. 34 ir Vytauto g. 24 Vilniuje) bei internetinėje parduotuvėje www.idemus.lt galite rasti daugiau laikysenos koregavimo priemonių. Parduotuvėse taip pat galite pasidaryti kompiuterinį pėdų tyrimą, įsigyti įtvarų sportui ir reabilitacijai, prekių mamytėms, reabilitacijos, slaugos bei judėjimo priemonių, kompresinių kojinių SIGVARIS venų ligų gydymui ir profilaktikai.

UAB IDEMUS – konsultuoja patyrę Lietuvos vaikų ir suaugusių ortopedai-traumatologai, kraujagyslių chirurgai (angiochirurgai). Plačiau apie konsultacijas Vilniuje ir kituose miestuose sužinoti galite www.idemus.lt.

Straipsnio autorė: Ortopedė-technikė Aistė Lidžiuvienė

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
uzsakymai@idemus.lt