Žiema - traumų metas, saugokite savo sveikatą!

/ 2016-01-18

Aktyvi veikla lauke yra tinkamas būdas išlaikyti gerą savijautą ir tai puikus būdas mėgautis žiemos mėnesiais. Tačiau buvimas lauke, kuomet slidu, padidina traumų, sužeidimų riziką. Žiemą slydimas ir kritimas gali įvykti bet kur ir bet kuriuo metu.

Sniegas ir ledas gali būti pavojingi ir tampa daugelio rankų ir plaštakų sužeidimų žiemos mėnesiais priežastimis. Tai natūralu, nes kai mes krentame, rankas dedame priešais, kad apsaugoti save. Pasivaikščiojimo metu, lengvas slystelėjimas gali sukelti kojų traumas: raiščių patempimai, plyšimai, kulkšnelių lūžiai, čiurnos sąnario traumos, kelio sąnario traumos. Žiemos metu įvykusios traumos apima ne tik patempimus, panirimus, kaulų lūžius, bet ir rimtesnes traumas, pavyzdžiui, nugaros smegenų pažeidimus ir galvos smegenų traumas.

Ortopediniai įtvarai

Priklausomai nuo to, kokia trauma, parenkamas įtvaras – langetė, gipso ar plastiko įtvaras. Už gipsinį įtvarą patogesni yra plastikiniai, kurie gaminami kiekvienam žmogui individualiai. Plastikinį įtvarą nešiojantis žmogus gali maudytis, net lankytis pirtyje.

Jeigu reikia imobilizuoti riešą potrauminiu periodu, rekomenduojami riešo įtvarai, turintys aliuminį delno sutvirtinimą. Esant lengvam riešo nestabilumui, traumų profilaktikai sportuojant ir darbinėje veikloje, rekomenduojami elastiniai arba neopreniniai riešo įtvarai.

Dažnai pasitaiko peties sąnario išnirimas, ypač jei krentama ant ištiestos rankos. Atstačius išnirusį sąnarį, rekomenduojama fiksuoti ranką Dezo tipo įtvaru, kad būtų apribojami judesiai per peties sąnarį. Krentant ant ištiestos rankos ar ant peties sąnario, gali lūžti raktikaulis. Patyrus tokią trauma reikia kuo skubiau fiksuoti raktikaulį įtvaru, kuris suteikia optimalų ir patogų spaudimą.

Patemptas čiurnos sąnarys, sausgyslės, sumušimai, mėlynės - tokiomis traumomis atsiperka paslydę ir nesmarkiai užsigavę žmonės. Potrauminiu periodu būtina fiksuoti čiurnos sąnarį įtvaru, kuris suteikia stabilumo. Tam yra reikalingas specialus įtvaras su plastikiniais šoniniais sutvirtinimais arba elastinis įtvaras, kurį galima užvinioti aštuoniuke.

Paslydus ar parkritus, einant nevalytais, nebarstytais šaligatviais labai dažnai traumuojamas kelio sąnarys, pažeidžiamas meniskas, plyšta raiščiai. Po sunkių kelio sąnario traumų ar lūžių dedamas kojos imobilizatorius, kuris imobilizuoja ir išlaiko visą koją vienoje pozicijoje. Esant sąnario skausmams, įgytam raiščių nestabilumui rekomenduojamas įtvaras su metaliniais šoniniais lankstais. Toks kelio įtvaras suteikia kelio sąnariui stabilumo. Elastiniai kelių įtvarai rekomenduojami, esant lengviems kelio sužalojimams, sumušimams, patempimams, kai reikia švelniai prilaikyti pažeistą ar skaudamą sąnarį.

UAB IDEMUS parduotuvėse “Šiuolaikinė ortopedija” ir internetinėje parduotuvėje www.idemus.lt galite įsigyti įtvarus potrauminiam periodui, traumų profilaktikai sportuojant ir dirbant. Platus įtvarų asortimentas leis išsirinkti tinkamiausią.  Taip pat šiose parduotuvėse galite įsigyti įvairių priemonių sportui, reabilitacijai, slaugai, aukštos kokybės kompresinių kojinių SIGVARIS venų ligų gydymui ir profilaktikai, prekių nėščiosioms.

UAB IDEMUS – Šiuolaikinėje ortopedijoje konsultuoja patyrę ir žinomi Lietuvos ortopedai-traumatologai. Plačiau apie konsultacijas Vilniuje sužinoti galite: ortopedų-traumatologų konsultacijos Vilniuje arba telefonu (8 5) 246 1493.

Straipsnio autorė: Ortopedė-technikė Aistė Lidžiuvienė

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
uzsakymai@idemus.lt